1. kolo fotbalové Fortuna : ligy

AC SPARTA PRAHA - SFC OPAVA     2:0

druhý hrací den - sobota
21.7.2018 - 19:00

Na Letnou přijel nováček ze Slezska, avšak velice hladový soupeř. Sparta měla dlouho problémy, aby se důrazné a organizované hře protivníka vyrovnala. Po minulé zpackané sezóně, chtěla určitě navnadit fanoušky tak, aby i příště přišli do ochozů, to se nejspíš povedlo, i když mnohokrát omílané štěstíčko v něm hrálo roli. Opava sahala po bodu, jenže udělala chyby a ty soupeř potrestal. Už druhý ze tří největších aspirantů na titul tak bodoval naplno. Včera se to povedlo Plzni, dnes Spartě, i když oba kluby se na vítězství hodně nadřeli a protivníci jim dlouho stačili. Velký odpor Opavy prolomil v 73. minutě Guelor Kanga. O 11 minut později ztečoval do branky Šroma hostující hráč Svozil Tettehovu poměrně nepovedenou střelu, jenže gólmanovi svou tečí nedal možnost chytit míč. 2:0. Opava ukázala ofenzivní schopnosti, nezalezla, jako nějací outsideři, rozdala si to na férovku s jedním z největších klubů v zemi a nemusí se za nic stydět. Podávat takovéto výkony i v dalších duelech nemusí se o ligovou příslušnost bát. Sama ovšem ví, že důležité zápasy jí ještě čekají, ty, ve ktreých nebude moci ztrácet body. Dnes to pro ní byla generálka v nejvyšší lize, ve které chyběla 13 let. Méně znalý fanoušek by dnes určitě nepoznal, že jde o nováčka v první lize.