1.třetina

- Brankáři: Craig Anderson, Roberto Luongo
Hlavní rozhodčí: Martell, Hebert

Začalo se, buly pro Pantery.
Jágra vychytal ve 14. vteřině zápasu Craig Anderson, který vystihl jeho blafák do bekhendu.

Karlsson posouval na spoluhráče podél mantinelu, akce se dále nerozvinula.
Opět Senátoři, ale k ničemu to nevedlo.

Wideman nahazoval před Luonga, kotouč jen prošel brankovištěm bez jakékoliv teče.
Máme tu první ofsajd utkání.

Barkov, finský talent, vyhrál vhazování ve střední třetině.
Kotouč byl ztečován mimo kluziště.

Na střely v čase 17:08 stále pouze 1:0 pro Floridu.

Ottawa ze začátku střetnutí aktivnější.
Buly v obranné třetině Floridy. Velká mela o puk se střetla po buly, ale puk mají Senátoři, i když se pro něj musejí vracet zhruba na červenou čáru.

Jussi Jokinen nahodil kotouč na zadní mantinel.
Borowiecki narazil na zadním mantinelu floridského útočníka tvrdě na hrazení, ale bez faulu.

Icing hráčů ze slunné Floridy. Nepomohlo ani prodloužení dráhy puku, jelikož toto usměrnění se odehrálo za červenou čárou.

Ryan dostal se skoro až před Luonga, tam ho stopli obránci Panterů.
13:55 a Jágr opět v příležitosti. Lajna Huberdeau, Barkov, Jágr znovu září a předvádí výtečné akce a výkony.

Trocheck vyvezl kotouč, ale zahrál jen na zakázané uvolnění.

Spolupráce Smithe s Turrisem nevedla k ničemu zajímavému respektive nebezpečnému.
Anderson kryje puk po střele Floridy.
čas 12:42 Florida vede 3:0 na střely a to i přesto, že Senátoři mají herní převahu, Luonga ještě neohrozili.

GÓÓÓL: Florida střílí branku! Panteři se dostali do přečíslení dva na jednoho a SHAW volil místo přihrávky na najetého spoluhráče radši střelu a udělal dobře. Andersonovi vymetl horní rohy branky.
Asistence: Dereck Mackenzie, Jussi Jokinen.

Luongo kryje puk před dotírajícím hráčem Ottawy. Vhazovat se bude právě před gólmanem Panterů.
Ceci posunul na Wiercoche, ten zkoušel střelu po zemi, ale ta nedošla až na Luonga.

Gudbransonovi sebral puk napadající forvard Ottawy a byla z toho velmi nebezpečná akce před Luongem. Ten si s přispěním štěstí však poradil.

Huberdeau skvěle forčekuje. Jágrova lajna zase velmi nebezpečná.
Turris nahazuje do útočné třetiny. Nic z toho.

Vyloučen bude  Alex Chiasson za držení. Následuje tedy přesilová hra Floridy.
Florida drží útočné pásmo.

Pirri pálil z první, Anderson vyráží.
Přesilová hra skoro u konce, Panteři už jí asi nevyužijí.
Ottawa v plném počtu. Čas kolem 6:00.

Luongo kryje před dojíždějícími forvardy z hlavního města Kanady.

Buly pro Ottawu, čas 5:12.
8:5 na střely pro tým z Floridy.

Hoffman přihrává, ale jeho akci brzdí ofsajd.
Další vhazování a vyhrál ho centr Ottawy.
Senátoři začnou z vlastní třetiny.
Nyní se bojuje o puk v pravém rohu obranného pásma klubu ze Sunrise.

3:37 Ottawa založila útok, ale za chvíli už měla puk Florida a byl z toho skvělý protiútok, Panteři jeli dva na jednoho, a právě onen jediný obránce zastavil toto přečíslení vystrčenou hokejkou.

2:58 -Senátoři se probili do příležitosti, Luonga ale neohrozili.

Icing Ottawy, vhazování ve třetině hostů.
2:24 Kulikov našel pěkně Gudbransona, ten vypálil mimo.

Křižná přihrávka Panterů přes třední pásmo. Tam akce končí.
Rychlík Howden byl zastaven v útočně se rozvíjející akci.

Poslední minuta zápasu ohlášena.

Trocheck a jeho výborné našlápnutí po pravé straně útočného pásma Floridy. Obránci ho zpacifikovali na poslední chvíli.

Luongův vynikající zákrok lapačkou po střele od modré čáry.
1. třetina končí.

Další začne za 17 minut.

2. třetina.

Buly vyhrála Florida.
Karlsson v držení kotouče. Rozdává puky zleva doprava a naopak.
Senátoři využívají přesilovku. Ottawa střílí gól. Pěkná výměna kotouče zespoda od mantinelu na vrch kruhu a Ottawa vyrovnává. ZACK SMITH je střelcem branky. Asistence:

Chiasson prověřil zprava postřeh brankáře Luonga. Kanadský gólman bezchybný.

Ottawa opět v útoku. Kampfer s Ekbladem ruší možnosti Ottawy za brankou Luonga.

Ekblad se rozhodl pro dloubáček do středního pásma.

Ottawě se nedaří založit  nový útok.
16:47 - Trocheckovi také nejde založit akci a proto se hraje stále v pásmu Floridy.

Stav 1:1 platí v čase 16:31 (odčítání času) 2. třetiny.
Florida výborně napadá soupeře na zadním mantinelu.
Howden využívá své rychlosti a projel kolem levého mantinelu ottawské obranné třetiny. POté jeho akci zastavili beci Senátorů.

Jágr rozjíždí útok. Hra se ale opět stáčí před Luonga.
Komerční přestávka následuje.
14:24, stav 1:1.
Barkov vyhrává svojí několikátou buly v tomto utkání. Dobrá práce tohoto finského centra.
Ceci střílí od modré, jeho střelu blokuje hráč Floridy.

Gudbranson předvedl velký hit v rohu za brankou Floridy.
Na střely 12:9 v čase 12:30 druhé části.
11:50 - hra se nachází za brankou Ottawy, hráči Floridy mají výhodu, na straně Ottawy se bude vylučovat.

Přesilovka Floridy. Panteři už kombinují ve třetině kanadského celku.
První přesilovkou formaci Jágra, Huberdeaua, Brakova střídá druhá.
Ještě minuta přeislovky pro Flordiu. Nyní se celku ze Sunrise hra nedaří a musejí zakládat útoky znova a znova.

Pirri drží puk v útočné třetině. Už jen 20 vteřin PH. Florida jí nezvládla a gól nedala.
8:38 - 15:9 na střely pro Pantery.
Nyní je hra rozháraná a hráči jezdí za nahazovanými kotouči.
Logan Shaw pěkně rozjel akci po pravé straně. Byl však zastaven beky Ottawy.

Luongo měl práci. Puk ale kryje pod svou lapačkou.
7:18 - Hra je plná osobních soubojů a hitů. Nic pro oči labužníků hokeje to však není.
Mitchell s Pageauem zaklíněni v sobě a souboj končí nárazem na mantinel obou hráčů.

Únik Reilly Smithe končí gólem. Výborný pas do jízdy a přesně na hokejku. REILLY SMITH dává gól na 2:1. Florida se ujímá nejmenšího vedení.

Florida chytá formu a znovu zahrnuje hostujícího brankáře prací, tedy puky vysílanými na jeho klec.
Barkov byl v obrovské šanci. Anderson to zvládl se štěstím.

Howden s Mackenziem v další šanci. Anderson tento útok domácích ale zvládl. Trocheck v držení puku, nahrává Pirrimu, ten sřílí, střela vedle.

Campbell a Piri kombinují a Florida se tak drží stále v útočném pásmu.

Teď se bude hrát po vyloučeních na obou stranách 4 na 4.