Onlajnový přenos zápasu KHL - Jokerit Helsinky vs. Jugra Chanty Mansijsk

Jokerit Helsinky:  H.Karlsson (Helenius) - Ohtamaa, Lajunen, Larsen, Jensen, Kulda, Jaakola - Jormakka, N.Kapanen, Hagman - Regin, Joensuu, Kozun - Wirtanen, Huhtala, Olimb - Poysti, Rita, Sallinen

Jugra: Fokin (Gelašvili) - Antonov, Ugolnikov, Vasilčenko, Djakov, Chvostov, Selezňov, Želdakov - Rasskazov, Panov, Bortnikov - Varfolomejev, Ivanov, Volkov - Buljanskij, Taratuchin, Michnov - Ševčenko, Jašin, P.Medvěděv

1.třetina:
19:59 - Bylo rozehráno.

19:46 - Jokerit začal krátkým patnáctisekundovým náporem.

18:55 - Hartwall arena není úplně zaplněná, ale návštěva je tu slušná.

18:51 - Jokerit vyhrál buly v útočném pásmu a hned se zabydlel ve třetině hostů.

18:05 - Obránce v barvách Jokeritu křižně nahodil a hra pokračuje.

17:45 - Finský klub vletěl na svého soupeře a tlačí Jugru jak může. Modročervení, drží kotouč.

16:38 - Nepovedený výpad Jugry, který domácí potlačili. Dobrá obranná hra Helsinek.

16:17 - Střela Larsena do zadního mantinelu. Fokin nemusel zasahovat.

15:59 - Vhazování pro Jugru. V obranném pásmu tak získali puk, který se budou pokoušet rozehrát.

15:56 - Vyloučení: Ale pozor, je tu faul a za katr půjde helsinský hráč.

15:11 - Jugra má problémy dostat se do útoku.

14:26 - Jugra stále nedostala "černou gumu" do pásma domácích tak, aby něco vymyslela.

14:03 - Jokerit opět vyhazuje.

13:56 - Jokerit je v plném počtu.

13:20 - Helsinky u puku a čekají na vystřídání zbytku pětice.

12:51 - Útočník domácích zachytil puk ve středním pásmu, zakončit se mu ale nepodařilo.

12:22 - Komerční přestávka. Diváci se mohou kochat pěknými dívkami, které uklízejí přebytek sněhu.

12:01 - Niko Kapanen s Hagmanem pořádně zatopili obraně hostů. Fokin si připsal úspěšný zákrok.

11:22 - Wirtanen zastaven při pokusu vytvořit atak.

10:37 - Vhazování v obranné třetině Jokeritu.

11:13 - Jugra střílí branku! Pěkná kombinace 3 na 3, hráči Jugry si dokázali puk vyměnit tak, že poslední z nich mohl trefit odkrytou klec. Tím oslavencem, tedy střelcem byl IGOR BORTNIKOV. Asistence: Jakov Selezňov, Konstantin Panov

8:12 - Huhtala prověřil Fokina. Ten místo pod vyrážečkou pokryl.

8:10 - Regin vyhrál buly a Jensen rozjíždí kombinaci.

8:02 - Úpěšný Zákrok Fokina.

6:55 - Finský klub okupuje třetinu Jugry.

6:35 - Lajunen v pohodě projel střední pásmo a dostal se až ke střele, kterou však ztečovali mimo branku obránci Jugry.

5:40 - Hráči Jugry se osvobozují.

4:54 - Jokerit se marně probíjí do útočného pásma. Jugra výborně brání.

4:32 - ATTE OHTAMAA střílí branku domácího Jokeritu.. Od modré napálil puk do horního levého rohu Fokina, který měl zakrytý výhled a finský obránce dává svůj teprve první gól v sezóně. Asistence: Brandon Kozun.

3:41 - Jaakola dobře vystřelil, ale tuto ránu Fokin zneškodnil.

2:51 - Jokerit teď zatlačil hosty hluboko do jejich třetiny.

2:27 - Henrik Karlsson měl práci po střele Ševčenka.

1:52 - Fokin vychytal domácí forvardy.

1:35 - Vyloučení. Andrej Taratuchin dostává dvě minuty za držení protihráče.

0:14 -  Kozun hodně přestřelil branku Fokina.

0:03 - Kozun znovu ostřeluje Fokina a opět neúspěšně.

2.třetina:
19:53 - Přesilovka Jokeritu pokračuje a finští hráči v tlaku.

19:19 - Vyloučení - Andrej Taratuchin znovu vyloučen. 2 minuty za

18:58 - Jokeritští pořádně přitlačili na pilu, ale Fokin výtečnými zákroky podržel svůj klub.

18:29 - Finský klub rozjel nový útok ze své třetiny.

18:19 - Začíná druhá minuta přesilovky domácích.

17:39 - Domácím se nedaří dostat do útočného pásma a udržet se tam. Místo toho Jugra nahazuje až na domácího Henrika Karlssona. Ten vyráží střelu k mantinelu.

17:19 - Hosté v plném počtu.

17:00 - Vasilčenko (JUG) putuje na trestnou za držení hokejky soupeře. To znamená, že Jugra se bude opět bránit. A to je samozřejmě šance pro domácí hráče, aby se předvedli a případně i konečně skórovali.

16:00 - O něco lepší přesilovka domácích. Jsou v útoku a kombinují z hokejky na hokejku.

15:20 - Dobrá defenziva hostů. Jokerit nemůže najít místo pro střelu.

15:00 - Hosté v plném počtu.

14:11 - Fokin chytá puk do lapačky a přerušuje hru.

13:31 - Karlsson, brankář Jokeritu zrychlil hru a rozehrál puk z lapačky.

12:45 - Jugra se pokoušela o vytvoření si šance v útočném pásmu, ale nevyšlo to.

11:58 - Lajunen střílel na teč, ale nikomu se puk nepodařilo usměrnit do sítě. Fokin vyrazil za branku.

10:59 - Kozun vystřelil na Fokina po kličce na pravou stranu bekhendem, ale brankář Jugry si poradil.

10:12 - Jokeritští ukázali jakou mají techniku hole, pěknými kličkami a přihrávkami se dostali do útoku, avšak ke střele se nedostali.

9:34 - Pěkná kombinace hráčů finského klubu. Kapanen a Hagman si vyměnili kotouč. Puk skončil v brance, ale rozhodčí rozpažil, jelikož domácí hráč Jormakka byl v brance.

9:29 - Ale ne, je to gól. Sudí nakonec uznali branku. Regulérní gól. Světlo svítí. Gólové fanfáry hrají a Jokerit vede 2:1. Tím kdo dostal puk za brankovou čáru je NIKLAS HAGMAN. Asistence: Niko Kapanen

9:22 - Peter Regin inkasoval dvě minuty za podražení. Domácí se budou bránit.

8:20 - Jugra zatím nevýrazná v přesilové hře.

7:58 - Výborná obrana domácí, ti právě vyhodili puk přes všechny čáry. Jugra musí znovu dobývat pásmo Jokeritu.

7:22 - Domácí v plném počtu.

5:58 - Domácí střílí branku! BRANDON KOZUN dává svoji 9. branku v sezóně a zvyšuje na 3:1.  Zkoančením nad rameno překonal brankáře Fokina. Asistence: Jesse Joensuu

5:33 - Oddechový čas si bere kouč hostů. Potřebuje uklidnit své svěřence a nalít jim krev a motivaci do žil.

4:54 - Protiútok domácích, ale nezakončený.

4:21 - Jormakka se ukázal divákům, jakou má střelu bekhendem, ale Fokin vyrazil vyrážečkou.

3:03 - Vhazování ve třetině hostů vyhrává domácí centr. S pukem však hrají hosté, kteří dostali kotouč po krátké chvíli na své hole.

2:28 - Huhtala dohrál souboj u pravého mantinelu v útočném pásmu, avšak ani to nestačilo, aby puk dostali na své hokejky domácí hokejisté.

1:34 - Fokin kryje kotouč nahozený ze středního pásma.

1:32 - Buly pro domácí. Kapanen vyhrál buly a poslal kotouč na Jormakku, ten ohrozil hostující svatyni, ale puk nedostal střelou příklepem za čáru.

0:20 - Hra pokračuje, ale je to upracované a opatrné od obou soupeřů.

0:04 - Vyloučení: Domácímu útočníkovi Peteru Reginovi se nelíbilo, že sudí naznačuje vhození puku a s rozhodčím se pohádal, za což dostal desetiminutový osobní trest a zbytečně a klukovsky tak oslabil svůj celek.

3.třetina:

19:59 - Začala třetí třetina.

19:21 - Rasskazov vyjel s kotoučem vybojovaným v souboji za brankou, ale ani přihrát ani zakončit se mu nepodařilo.

18:10 - Jaakola bude zakládat novou akci, která končí ve střední třetině.

17:22 - Medveděv vystřelil z otočky z pravé strany, avšak první tyč, kam kotouč mířil, měl Karlsson pokrytou.

16:38 - Domácí pečlivě brání dvougólové vedení.

15:29 - Tvrdé souboje u levého mantinelu obranné třetiny domácích. Michnov se dostal do křížku s Hagmanem a je musel od sebe roztrhávat až rozhodčí.

15:29 - Bude se hrát 4 na 4. Oba hokejisté zmiňovaného souboje odjíždějí na trestnou lavici. Michnov a Hagman dvě minuty za hrubost.

14:49 - Jaakola pálil do horního rohu, tam ale zakročil svojí vyrážečkou Fokin, gólman Jugry.

14:23 - Ofsajd překazil útočný výpad Jugry.

13:44 - Karlsson pokryl svoje místo u levé tyče a překazil tak naděje na skórování.

13:09 - Domácí střílí branku! Jokerit se ujímá třígólového vedení. Nyní je to už 4:1. Branku Jokeritu vstřelil PEKKA JORMAKKA. Doslova vyšachovali Fokina, který se jen ohlédl za pukem, který skončil v jeho síti. Asistence: Philip Larsen, Wirtanen

12:07 -  Do toho ještě přesilovka domácího Jokeritu. Jakov Selezňov je vyloučen na dvě minuty za podražení.

10:07 - Domácím se nepodařilo využít přesilovku 5 na 4 a proto se pokračuje za stavu 4:1 pro Jokerit, ale teď už při hře 5 na 5.

9:25 - Jugra se ubránila náporu domácích.

8:57 - Jokerit ani při vedení 4:1 nedává oddych defenzivě Jugry.

8:21 - Domácí Jokerit kontroluje hru.

8:12 - Olimb se dostal za obranu Jugry perfektní přihrávkou domácího beka, byl faulován, jenže nájezd to není. Rozhodčí ukazuje jen vyloučení za hákování, avšak vyloučení to je 2+2. Hákování a sekání.

7:22 - Domácí rozjíždějí kola přesilovkové kombinace.

7:00 - A je to 5:1! To je na ručník pomalu. Domácí střílí svojí pátou branku v přesilovce! TOPI JAAKOLA  zvyšuje na pohodový náskok. Asistence: Lajunen

6:25 - Domácí střílí branku! Domácí využili další možnost přesilové hry a tabule ukazuje skóre - 6:1 po brance PEKKY JORMAKKY. Asistence: Regin, Larsen

4:33 - Domácí opět v tlaku.

3:40 - Na ledě jakoby byl jen jeden tým. Jokerit dohrává utkání s obrovskou převahou.

2:00 - Ohlášeny poslední dvě minuty utkání. S ohledem na skóre, to budou opravdu poslední minuty.

1:00 - Hráči finského celku stále v náporu a teď už kombinují bez jakéhokoliv stresu o výsledek.

0:35 - Domácí chtějí potěšit diváky a vstřelit co nejvíc gólů. Jejich útoky však už brankou nekončí.